Górnik Piaski - Zagłebiak D.G. - 07.09.13 godz. 16:30

zag26

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 792

Skąd: D.G. - Reden

PostWysłany: Pią 23:15, 06 Wrz 2013    Temat postu: Górnik Piaski - Zagłebiak D.G. - 07.09.13 godz. 16:30

W dniu jutrzejszym /07.09/ o godz. 16:30 rozegrane zostaną małe Derby Zagłębia Dąbrowskiego. Zagłębiak zagra na wyjeździe z Górnikiem Piaski, który jest liderem IV ligi śląskiej gr. 1. Dąbrowianie po niespodziewanym zwycięstwie u siebie z liderem z Chorzowa są na 14. miejscu w lidze z 4 pkt. na koncie i bilansem bramkowym 4-13. Górnicy natomiast są niepokonanym zespołem w lidze z 11 pkt. w 5 meczach i bilansem brakowym 12-4. Zdecydowanym faworytem jutrzejszego meczu są czeladzianie i wywiezienie choćby 1 punktu będzie sensacją.

zag26

Posty: 792

PostWysłany: Nie 14:44, 08 Wrz 2013    Temat postu:

Zagłębiak postraszył Górnika

Górnik Piaski pokonał Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza 4:2, mimo iż to goście na początku drugiej połowy prowadzili jedną bramką. Bezapelacyjnym bohaterem spotkania został Marcin Pieniążek.

Derby rozpoczęły się po myśli gospodarzy, którzy już w 4. minucie za sprawą Pieniążka objęli prowadzenie. Dąbrowianie nie dawali za wygraną i szybko rzucili się do odrabiania strat.

W 16. minucie czeladzian od utraty gola uratował słupek, jednak w 29. minucie do bramki miejscowych trafił już Patryk Jurczyński, który wykorzystał błąd czeladzkiej defensyw i przelobował wysuniętego Pawła Pisarka. W 48. minucie goście wygrywali 2:1, a na listę strzelców wpisał się Marcin Szopa, pokonując bramkarza Górnika uderzeniem z rzutu karnego.

Siedem minut później do remisu mógł doprowadzić Łukasz Baran, ale na przeszkodzie stanął mu słupek. Górnik wyrównał w 66. minucie, a do siatki trafił Radosław Piętka. W 72. minucie czeladzianie już prowadzili, bowiem wówczas fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego, nad murem, tuż pod spojeniem słupka z poprzeczką skierował piłkę Marcin Pieniążek.

Ten sam zawodnik ustalił rezultat meczu w 82. minucie i Górnik mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Dzięki wygranej zespól ten umocnił się na pozycji lidera.
- Zagłębiak wygrał z Wyzwoleniem, więc wiedzieliśmy, że potrafi on grać w piłkę. Szybko strzelona bramka rozluźniła nas i spowodowała, że nieco odpuściliśmy. Po drugiej straconej bramce coś się w nas zmogło i strzeliliśmy trzy gole - powiedział Marcin Pieniążek.

Siła rażenia w tym spotkaniu była znacznie bowiem, kontuzji już po kilku minutach doznał Łukasz Stępień, a w meczowej kadrze zabrakło Dawida Skrzypka i Łukasza Burczyka.

źródło:: sportowezaglebie.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Najbliższy mecz RKS Zagłębia D.G. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)