Zagłębiak D.G. - Sarmacja Będzin 18.08.13 godz. 17:00

zag26

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 792

Skąd: D.G. - Reden

PostWysłany: Sob 18:08, 17 Sie 2013    Temat postu: Zagłębiak D.G. - Sarmacja Będzin 18.08.13 godz. 17:00

Nietypowo bo w niedziele /18.08/ o godz. 17:00 rozegrane zostaną Derby Zagłebia Dąbrowskiego czyli mecz z odwiecznym rywalem za miedzy - Sarmacja Będzin. Aspirujący do awansu zespól Gabigi wystartował w kratkę i ciężko powiedzieć na co tak naprawdę ich stać. Zagłebiak natomiast zbiera doświadczenia 4-ligowe tzw. praca u podstaw. Może to zaprocentuje w przyszłości oby nie w okręgówce. Zapraszam wszystkich do wsparcia młodzieży swoja obecnością na obiekcie Wesoly

Ostatnio zmieniony przez zag26 dnia Pon 18:53, 19 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
zag26

Posty: 792

PostWysłany: Pon 14:51, 19 Sie 2013    Temat postu:

Pogrom w derbach. Strzelecki popis Sarmacji

W meczu kończącym trzecią kolejką IV-ligowych spotkań Sarmacja Będzin rozgromiła w Dąbrowie Górniczej miejscowego Zagłębiaka 6:0. Była to już 90. konfrontacja obydwóch zespołów.

Zagłębiak: Hauffe - Sopniewski, Staszczyszyn, Czubala, Wawszczak (46. Paluch), Strumień (76. Jakubek), Pacula (69. Kozieł), Fus (69. Jagiełło), Sularz, Szopa, Jurczyński.

Bramki: 0:1 - Zych (25. głową), 0:2 - Majka (62. głową), 0:3 - Skórski (64.), 0:4 - Kozerański (80.), 0:5 - Nowak (88.), 0:6 - Majka (91. głową)

O samym spotkaniu można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyło, a w przeciągu całego spotkania było widać, że w tym sezonie obydwa zespoły walczą o zupełnie inne cele. Już w pierwszej połowie będzinianie mogli zdobyć co najmniej gole, jednak zdobyli tylko jednego w 25. minucie. Autorem bramki był Michał Zych, który strzałem głową z najbliższej odległości nie dał żadnych szans Robertowi Hauffe.

Niewykorzystane okazje przed przerwą mogły się zemścić na gościach w pierwszych minutach drugiej części meczu, lecz uderzenie Marcina Szopy z dystansu z trudem wybronił Adam Bensz, a chwilę wcześniej Adrian Sopniewski skierował piłkę tuż obok bramki.

Nadzieja Zagłębiaka na wywalczenie przynajmniej remisu umarła w 62. minucie, gdy drugiego gola dla Sarmacji zdobył Daniel Majka. Nie minęło 120 sekund, a będzinianie wygrywali już 3:0. Tym razem strzelcem okazał się Michał Skórski.

Kolejne bramki dla Sarmacji strzelili: Tomasz Kozerański (80.), Artur Nowak (88.) i ponownie Daniel Majka (91.). - Niemal cały mecz przebiegał pod nasze dyktando.
Na początku drugiej połowy stanęliśmy i Zagłębiak mógł wyrównać, jednak przetrzymaliśmy jego ataki. Powinniśmy to spotkanie ustawić już do przerwy, ale dopiero w drugiej połowie poprawiliśmy skuteczność, którą odzwierciedla końcowy wynik - powiedział Daniel Majka, który po raz pierwszy w oficjalnym meczu zdobył dwa gole.

źródło: sportowezaglebie.pl

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Najbliższy mecz RKS Zagłębia D.G. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)