PostWysłany: Pią 15:42, 10 Kwi 2009    Temat postu:

Sprawili sensację, by udowodnić swoje umiejętności niedowiarkom

09:56, 2009-04-10

Autor: Kamil Kwaśniewski
- W roli mojego następcy widziałem Jarka Brysia. On jednak do tej funkcji się nie kwapił, więc zostałem niejako zmuszony, by zostać w klubie - mówi Andrzej Cieślik, prezes Sparty Zabrze.

To była jedna z największych niespodzianek środowej kolejki IV ligi. Znajdująca się na miejscu spadkowym Sparta wygrała u siebie z mającym duże aspiracje Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza. - Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. Byłem zbudowany ich postawą. Pokazali niedowiarkom, że potrafią grać w piłkę. Zresztą już w poprzedniej kolejce, w pojedynku z liderem, Victorią Częstochowa, byliśmy bliscy sprawienia sensacji. Przegraliśmy pechowo - uważa Andrzej Cieślik, prezes klubu. Ten jednak wciąż pozostaje jednym z głównych kandydatów do opuszczenia stawki.

Nieco ponad miesiąc temu Cieślik zdecydował się nadal pełnić funkcję prezesa zabrzan. - Zostałem do tego niejako zmuszony, bo następców nie było widać. Ja co prawda typowałem na to miejsce Jarka Brysia, byłego trenera naszego zespołu, ale on sam do tego się nie kwapił - wyjaśnia sternik Sparty.

Gdzie ten lider?
Pią, 10 kwietnia 2009, 08:21
żródło: magazynpilkarski.pl

Był liderem po zakończeniu pierwszej części ligowych rozgrywek. Na początku drugiej już nie idzie piłkarzom Zagłębiaka tak dobrze. Po dwóch wiosennych meczach zespół z Dąbrowy Górniczej zaliczył... dwie porażki!

Najpierw w 21. kolejce przegrali z Victorią Jaworzna 2:3. Później nadszedł czas na rozegranie zaległej, 20. kolejki. Z wyjazdu z Zabrza też nic nie przywieziono. Sparta okazała się zbyt trudna do pokonania. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Co w takiej sytuacji powinien zrobić Zagłębiak? Na razie żadne z dobrych rozwiązań się nie nasuwa na myśl. Dużym problemem jest utrzymanie pozycji po stałych fragmentach gry. Na pewno sztab szkoleniowy tutaj musi poświęcić więcej czasu.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza mógł odrobić 3 punkty do Victorii Częstochowa, jednak przegrał swoje spotkanie w Zabrzu 1:2. Będzinianie zremisowali 1:1 z drużyną wicelidera - KS Częstochowa.

Dąbrowianie przeważali całe spotkanie pomimo, iż grali w dziesiątkę przez ostatnie 45 minut. Pierwsza bramka padła po kuriozalnym strzale z około 60 metrów, który długo wspominał będzie bramkarz Zagłębiaka, Łukasz Nowak. Trener zespołu z Dąbrowy Górniczej, Dariusz Garczarczyk nie wytrzymał i wymienił go w przerwie spotkania. W 39. minucie wyrównał Bartłomiej Garczarczyk, jednak jeszcze przed przerwą przeciwnik zdobył drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką naszego zespołu zapanowało ogromne zamieszanie, a piłkę z linii bramkowej wybił ręką Piotr Pawełek, za co został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze pewnie zamienili jedenastkę na bramkę. W drugiej połowie Zagłębiak starał się wyrównać, jednak zabrakło zimnej krwi w wypracowanych sytuacjach.

Ostatnio zmieniony przez jakwolisz dnia Pon 11:54, 13 Kwi 2009, w całości zmieniany 2 razy
tomek
Częsty bywalec

Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 120

PostWysłany: Pią 20:41, 10 Kwi 2009    Temat postu:

sztab szkoleniowy , jedna farsa na czele z Wrzesniem.

kibic1111

Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 513

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Pią 23:49, 10 Kwi 2009    Temat postu:

Poprotu cyrk tak to mozna jednym słowem skwitowac

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Najbliższy mecz RKS Zagłębia D.G. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)