Debiutant
Debiutant

Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pon 8:43, 09 Sie 2010    Temat postu: ZAGŁĘBIAK - Czarni Sosnowiec 14.08.2010 godz.17

Juz w ta sobote zaczyna sie LIGA!

zag26

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 792

Skąd: D.G. - Reden

PostWysłany: Pon 11:06, 09 Sie 2010    Temat postu:

Zaczynamy ligę od spotkania derbowego z Czarnymi Sosnowiec. Zwycięstwo musi być nasze. Wszyscy na stadion!!!

Ostatnio zmieniony przez zag26 dnia Śro 11:56, 11 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Flashek

Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 486

Pomógł: 9 razy
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią 18:47, 13 Sie 2010    Temat postu:

Ja liczę na dobry mecz w wykonaniu Zagłębiaka i oczywiście pierwsze 3 pkt, ponieważ na inaugurację w IV lidze jeszcze nie przegraliśmy i w ogóle super byłoby rozpocząć sezon od zwycięstwa.
Jestem także ciekawy jak zaprezentuje się nasza drużyna, bo na czymś muszą chyba opierać swoje wypowiedzi trener (wygramy wszystkie 15 meczy) i prezes Wrzesień (powalczymy o awans).
Do boju!Wesoly

zag26

Posty: 792

PostWysłany: Sob 19:44, 14 Sie 2010    Temat postu:

Po emocjonującym meczu nasz zespół wygrywa 3:2 (1:1). Do momentu gry 11 na 11 nasz zespół grał tak sobie. Czarni nie wytrzymali psychicznie chyba tego meczu, prowadzili 2:1 i w bardzo głupi sposób osłabili swój zespół (2 czerwone kartki). Od tego momentu nasz zespól miał już łatwiej i to na szczęście wykorzystał. 2:2 po ślicznym rzucie wolnym Derka i na 3:2 po rajdzie środkiem Bijaka. Cieszą 3 pkt. ale jeszcze dużo trzeba zmienić by nie było takich emocji jak dzisiaj. Najsłabszym naszym ogniwem był bramkarz który bronił niepewnie i zawalił 1 bramkę kiwając się w polu karnym a mógł zrobić wszystko nawet wybić piłkę na rzut rożny Wesoly

Flashek

Posty: 486

PostWysłany: Sob 20:32, 14 Sie 2010    Temat postu:

Wg. mnie bardzo szczęśliwe zwycięstwo, bo grając 11 na 11 nie wierzę że potrafilibyśmy odrobić straty. Sytuacji z akcji stwarzamy bardzo mało, co innego rzuty wolne bite przez Derka (wg mnie silny punkt jeśli chodzi o te stałe fragmenty, 2 poprzeczki, 1 obrona bramkarza i GOL). Ogólnie słabo ale cieszy że opatrzność, ambicja i wola walki (bo nie umiejętności) pozwoliły wygrać ten mecz.
Bramkarz zawalił całkowicie pierwszego gola dla Czarnych, przy drugim wpuścił gola z główki chyba sprzed pola karnego, poza tym obronił jedną dobrą sytuację z rzutu wolnego, ogólnie bardzo przeciętny występ.

A teraz inna sprawa
Już w zeszłym sezonie to zauważyłem, ale nie wiem czemu nikt nie chce zagrywać piłki na prawą stronę gdzie gra Michał Dyrda. Nie wiem czy go nie lubią bo inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Chłopak prosi się o piłkę na dobieg by móc wykorzystać swoją szybkość w ofensywie, ale dostaje może ze dwie takie piłki na mecz. Czy trener tego nie widzi? To że strzelił w poprzednim sezonie najwięcej goli dla naszego zespołu to głównie jego zasługa, a nie dobrych podań "kolegów" z drużyny. Tak to widzę.

Ogólnie nie ma co krytykować, pierwsza kolejka, trzeba się zgrać, grać coraz lepiej z meczu na mecz, a na razie trzeba się cieszyć z ciężko wywalczonych 3 punktów.

PostWysłany: Sob 20:42, 14 Sie 2010    Temat postu:

Nasz trener umie mówić? Bo jak ci chłopcy mają się czegoś nauczyć jak im nic nie podpowiada...

Ostatnio zmieniony przez Kamil_SS dnia Sob 20:43, 14 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Sob 23:27, 14 Sie 2010    Temat postu:

Sędziemu dziękować trzeba, a nie psychice Czarnych. Uważny był i chwała mu za to. A chłopakom brawa się należą za grę na poziomie przynajmniej równym reprezentacji RP.

Autor: Łukasz Dytko / sportowezaglebie.pl
Sierpniowe derby pomiędzy Zagłębiakiem z Dąbrowy Górniczej, a Czarnymi z Sosnowca miały niecodzienną dramaturgię. Kibice zgromadzenie na „RKS-ie”, ujrzeli aż pięć goli, siedem żółtych i dwie czerwone kartki!

zdj. Katarzyna Gajda

Sobotnia inauguracja sezonu ligowego 2010/2011 zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy za sprawą Michała Dyrdy już w 2 minucie zawodów objęli prowadzenie. Popularny „Siwy” lekkim strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera przyjezdnych, Damiana Wilka. Trzynaście minut później serca kibiców Zagłębiaka zabiły dużo mocniej niż zwykle. Bramkarz Marcin Szczepowski wdał się we własnym polu karnym w drybling z napastnikiem gości, Mariuszem Gierczukiem. To właśnie słynny „Gierek” wykorzystał nieporadność Szczepowskiego, odbierając mu piłkę i odgrywając do Kamila Miodka, a ten potężną bombą umieścił piłkę w siatce. Miejscowi mogli wyjść ponownie na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy, lecz futbolówka po huknięciu Grzegorza Derka z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy zrehabilitował się za udział przy utracie bramki Szczepowski, przenosząc z ogromnym trudem piłkę nad poprzeczką po potężnym kropnięciu Patryka Korcipy z rzutu wolnego. W 55 minucie Mateusz Borek wyprowadził zespół Czarnych na prowadzenie. Sosnowiczanin nieprzyjemnym strzałem głową skierował piłkę do bramki obok zdezorientowanej defensywy Zagłębiaka. Od 57 minuty podopieczni trenera Jerzego Grabary grali w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartką za faul, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Kamil Sularz. Siedem minut później bliski wyrównania był Grzegorz Derek, jednak futbolówkę po jego strzale rozpaczliwie na rzut rożny sparował Damian Wilk. Kwadrans przed końcem Borek bezmyślnie wykopał piłkę po wcześniejszym gwizdku arbitra, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Piłkarz Czarnych miał już na swoim koncie „żółtko”, dlatego też musiał opuścić plac gry. Podwójne osłabienie gości wykorzystał w 78. minucie Derek, który piekielnie mocnym uderzeniem z wolnego umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, frontalny atak w postaci kilkunastometrowego rajdu zakończonego zdobyciem gola zza „szesnastki” przeprowadził w opinii spikera „Maaaaaaaaarcel Biiiiiiiiijak”.

Ostatecznie Zagłębiak Dąbrowa Górnicza wygrał u siebie z Czarnymi Sosnowiec 3:2. Warto zaznaczyć, iż najsłabszym aktorem tego widowiska był arbiter dzisiejszego meczu, Robert Rokosz, który popełnił kilka kardynalnych błędów. - O przeciwniku, ja po prostu nie chcę się wypowiadać. Nie chcę się zniżać do tego poziomu. Ja uważam, że oni "pukają od spodu w dno"… - pieklił się trener Czarnych, Jerzy Grabara. - Do momentu drugiej kartki, kontrowaliśmy przebieg wydarzeń. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Sędzia dla nas nie miał żadnej taryfy ulgowej. Podejrzewam, że gdyby był konsekwentny w swych decyzjach, to oba zespoły kończyłyby to spotkanie w osłabieniu. Niestety nie było dane nam tu dziś wygrać. Zresztą taka sytuacja nie miała tu miejsca po raz pierwszy - tryskał ironią po spotkaniu Grabara.

Nieco spokojniejszy był trener dabrowian, Dariusz Garczarczyk. - Czarni zagęścili nam środek boiska, było dziś bardzo ciężko - przekonywał. - Mało graliśmy szybką piłką, w pierwszej połowie może ze dwie takie akcje były i od razu to wszystko inaczej wyglądało. Chwała gościom, że mimo osłabienia dzielnie walczyli do samego końca - dodał z uznaniem Garczarczyk.

W innym spotkaniu zespół z naszego regionu, Sarmacja Będzin rozgromiła na wyjeździe Przyszłość Ciochowice 4:1. W następnej serii spotkań dąbrowianie podejmą na swoim boisku Wyzwolenie Chorzów (zmiana gospodarza na prośbę chorzowian), a Czarni u siebie zagrają z Przyszłością Ciochowice. Sarmacja natomiast zmierzy się na własnej murawie z ekipą KS-u Częstochowa.

tomek
Częsty bywalec

Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 120

PostWysłany: Nie 16:38, 15 Sie 2010    Temat postu:

dno i tyle polowa ligi bedzie nas bic po okolo 0-5 nic nie graja , a nawet jeszcze gorzej niz w poprzednim sezonie niestety wrzesien dalej trzyma tego pyszalka garncarczyka , chce mi sie smiac

kibic1111

Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 513

Pomógł: 7 razy

PostWysłany: Nie 21:30, 15 Sie 2010    Temat postu:

Ale utrzymać sie utrzymają a oto wrzesniowi chodzi.

zag26

Posty: 792

PostWysłany: Pon 15:21, 16 Sie 2010    Temat postu:

kibic1111 napisał:

nie, on ma ambitniejsze cele - awans do 3 ligi Very Happy

Ostatnio zmieniony przez zag26 dnia Pon 15:23, 16 Sie 2010, w całości zmieniany 2 razy
Flashek

Posty: 486

PostWysłany: Pon 19:41, 16 Sie 2010    Temat postu:

Panowie, trzeba się otrząsnąć, to dopiero pierwsza kolejka, wygraliśmy, a tu takie narzekanie
A co mają powiedzieć kibice 10 drużyn, którym nie udało się wygrać w tym pierwszym meczu?
Mimo wszystko dajmy chłopakom czas by pokazali, że potrafią grać jeszcze lepiej.

Ostatnio zmieniony przez Flashek dnia Pon 19:47, 16 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
jakwolisz

Posty: 565

Skąd: reden

PostWysłany: Wto 14:25, 17 Sie 2010    Temat postu:

tomek napisał:

Jesli Szanowny Pan jest tak pewien ze beda nas lac wszyscy to proponuje stawiac pieniadze przeciw Zaglebiakowi (da sie!) a znacznie sie Pan wzbogaci! i przy okazji zazna Pan odrobine szczescia i satysfakcji z porazek Zaglebiaka bo z tego co widze to wyłacznie potrafi Pan narzekac, co juz jest bardzo nudne...

Sam jestem daleki od hurraoptymizmu zwiazanego z nasza gra ale jak na pierwszy mecz w takim, dosyc mlodym i niedoswiadczonym skladzie, chyba nie bylo az tak tragicznie, wszystko sie zweryfikuje z czasem. Choc z drugiej strony tez mam wrazenie ze gdyby nie czerwone kartki to by bylo 1-2 a nie 3-2. najwazniejsze sa 3punkty!

a tu sie narzeka po przegranym (ok!), zremisowanym a takze po wygranym meczu...Zarzad i trener są jacy sąt, malo kto ich akceptuje (choc to i tak jest delikatne slowo Mruga ) ale chyba chlopaki grajace zasluguja chociaz na maly kredyt zaufania, tak na kilka spotkan?

Ostatnio zmieniony przez jakwolisz dnia Wto 14:28, 17 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
Brindisi
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 21

PostWysłany: Wto 21:38, 17 Sie 2010    Temat postu:

taka gra jaka zaprezentowali z czarnymi, z wyzwoleiem juz niestety nie przejdzie... kapitalna forma grzesia derka, on bedzie nastepca chudego wg mnie

kibic1111

Posty: 513

PostWysłany: Śro 9:51, 18 Sie 2010    Temat postu:

A według mnie Mariusz Suwaj doczekał się godnego następcy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Najbliższy mecz RKS Zagłębia D.G. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)