Odwiedzający

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 80

Skąd: DG - mdc

PostWysłany: Nie 20:09, 25 Kwi 2010    Temat postu: Zagłębiak vs. AKS Chorzów 01.05.2010 godz. 17.00

I oto zbiża sie kolejny jakże ważny macz dla naszych piłkarzy.
Tym razem na naszej drodze staje Wyzwolenie Chorzów niegdyś AKS.

Zarówno nasz klub jak i Wyzwolenie posiadają w spadku znacze osiągnięcia historyczne. Wystarczy wspomnieć ze AKS występował swojego czasu w Ekstraklasie i może się pochwalić chociażby:
wicemistrzostwo Polski - 1937
3. miejsce w mistrzostwach Polski - (3x) - 1946, 1947, 1951
1/2 finału Pucharu Polski - 1950/51
4. miejsce w Pucharze Zlotu ZMP (nieoficjalny PL) - 1952

Obecnie Wyzwoleni ma 5 pkt.przewagi nad naszym Zagłębiakiem.
Było by miło zniwelować chociaż trochę tą przewage punktową.
Wkońcu wiecej punktów= pewniejsze utrzymanie w IV lidze.

Ostatnio zmieniony przez Damian86mdc dnia Nie 20:10, 25 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
zag26

Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 792

Skąd: D.G. - Reden

PostWysłany: Nie 20:19, 25 Kwi 2010    Temat postu:

Po zwycięstwie Wyzwolenia z Victorią (4:1) w ostatniej kolejce nie można popadać w jakiś optymizm przed tym meczem. Pocieszeniem dla nas jest fakt, iż chorzowianie grają na wyjazdach słabiutko bilans 2-2-6 (z-r-p).

Damian86mdc

Posty: 80

PostWysłany: Nie 22:19, 25 Kwi 2010    Temat postu:

analizujac ostatnie mecze i ich wyniki głównie ze strony klubowej wynika ze nasi powinni wygrac z aks

jakwolisz

Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 565

Pomógł: 17 razy
Skąd: reden

PostWysłany: Nie 22:29, 25 Kwi 2010    Temat postu:

tak wynika? a wziales pod uwage ze AKS gral prawie z cala czolowka ligi a my z jej dnem?!

PostWysłany: Pon 11:48, 26 Kwi 2010    Temat postu:

Ostatni raz Zagłębiak z AKS-em wygrał dawno temu w okręgówce i niestety tej złej passy raczej tym razem nie przerwą... Każdy inny wynik niż zwycięstwo Chorzowa będzie niespodzianką

jojo12
Debiutant
Debiutant

Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 39

PostWysłany: Sob 19:52, 01 Maj 2010    Temat postu:

1-0, bramkę strzelił z rzutu wolnego Garczarczyk.

Mariachi_68
Częsty bywalec

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 108

Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob 19:59, 01 Maj 2010    Temat postu:

Po meczu walki toczonym w szybkim tempie Zagłębiak wygrał 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym zdobył popularny "Rasiak".

PostWysłany: Nie 12:31, 02 Maj 2010    Temat postu:

Życie jest pełne niespodzianek. Liczą się trzy punkty. Brawo.

zag26

Posty: 792

PostWysłany: Nie 14:37, 02 Maj 2010    Temat postu:

Jestem zaskoczony na plus. Brawo Zagłębiak.

Ostatnio zmieniony przez zag26 dnia Nie 14:37, 02 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Damian86mdc

Posty: 80

PostWysłany: Pon 11:37, 03 Maj 2010    Temat postu:

jakas relacja z przebiegu meczu i fortki będą ???

Autor: Łukasz Dytko / sportowezaglebie.pl
Zagłębiak Dąbrowa Górnicza odniósł bardzo ważne zwycięstwo. Piłkarze walczący o utrzymanie, pokonali wyżej notowane Wyzwolenie Chorzów. Jedyną bramkę zdobył Bartosz Garczarczyk.

Piłkarze Zagłębiaka, zapewne niezbyt miło wspominali pojedynki z chorzowskim Wyzwoleniem. W dziewięciu dotychczasowych grach przeciwko Ślązakom, zawodnicy z Dąbrowy Górniczej, zwyciężyli tylko raz. Trener Dariusz Garczarczyk przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu powiedział: - chcemy jak najszybciej odzyskać piłkę, przytrzymać ją, a następnie zaatakować przeciwnika i nie pozwolić mu rozwinąć skrzydeł.

O pierwszej części spotkania można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Kibice zgromadzeni na stadionie zaobserwowali jedynie dużo walki, sporo brutalnych zagrań i kilka żółtych kartek. Tę średnio ciekawą część zawodów, podsumował zawodnik miejscowych, Maciej Zudin. - Jak na razie widzimy wielką kopaninę. Gra toczy się przede wszystkim w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła większego zagrożenia przy stałych fragmentach gry. Ten mecz to walka, typowa walka - powiedział.

Doświadczony zawodnik dąbrowian, nie będzie jednak miło wspominać dzisiejszego występu, gdyż kilka minut przed końcem pierwszej części meczu, doznał kontuzji i w konsekwencji musiał opuścić plac gry. - Coś mi strzeliło w czwórce i bałem się, że grając dalej, zerwę sobie mięsień – powiedział zniesmaczony.

Druga część gry była już trochę lepsza, szczególnie w wykonaniu gospodarzy. W 55 minucie, nastąpił kluczowy moment tego meczu. Piłkarze Zagłębiaka wykonywali rzut wolny z około 25 metrów. Akcję rozpoczął Damian Jajeśniak, podając piłkę do Artura Derbina, który bez zastanowienia, odegrał ją wprost pod nogi Bartosza Garczarczyka, a ten atomowym uderzeniem posłał futbolówkę w róg bramki, obok rozpaczliwie interweniującego Roberta Pietrka.

Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie w 84 minucie. Michał Dyrda wykorzystał nieporadność chorzowskich defensorów, odzyskując piłkę na wysokości pola karnego. Następnie ruszył w kierunku „świątyni” rywala, lekko podniósł futbolówkę nad leżącym bramkarzem Wyzwolenia, lecz ten, ku rozpaczy miejscowych fanów z wielkim trudem, skutecznie interweniował.

Ostatecznie Zagłębiak, po spotkaniu stojącym na bardzo przeciętnym poziomie, odniósł skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo, nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Sprawdziły się zatem słowa wypowiedziane przez Maciej Zudina, w przerwie meczu: „jeśli ktoś wygra, to jedną bramką. - Mecz nie był najlepszy. Na szczęście wygraliśmy, trzy punkty się liczą. Na pewno będziemy dalej walczyć o utrzymanie – podsumował strzelec zwycięskiego gola, popularny „Rasiak”.

W przyszłą sobotę, gracze Zagłębiaka będą pauzowali, gdyż ich przeciwnikiem miała być drużyna Górnika MK Katowice, która wycofała się z rozgrywek ligowych, przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

za ułamek sekundy piłka wyląduje w siatce

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Najbliższy mecz RKS Zagłębia D.G. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)